postheadericon Pikowane kurteczki wiosenne

Wiosna to pora roku, która kojarzy nam się z rozkwitem i wzrostem temperatur. Należy jednak pamiętać, że wiosna to nie lato. Nie można więc wyletniać się bardziej, niż pozwala na to aktualna pogoda. Wiosna bardzo długo potrafi bowiem witać chłodem, wiatrem i deszczem. Trzeba o tym pamiętać i mieć przygotowany na tę okazję specjalny strój.

Podstawową sprawą jest to, by nie speszyć się z chowaniem ciepłych kurtek, wiosną bowiem też mogą się przydać. Może nie koniecznie te ciepłe zimowe płaszcze, ale na pewno lżejsze, pikowane kurtki wiosenne. Należy pamiętać o tym szczególnie ubierając swoje dziecko. Wiosną bowiem o chorobę najłatwiej. Nieco wyższa temperatura idąca w parze z przenikliwym wiatrem, mogą okazać się bardzo zdradliwe.

Odpowiedzią na takie podstępy wiosny, powinien być więc dobór odpowiedniego stroju. Najlepiej jest zaopatrzyć się w osobną kurtkę, przeznaczoną na te porę roku. W sprzedaży można znaleźć bardzo wiele modeli i krojów kurtek wiosennych. Niezależnie od wieku czy stylu ubierania, każdy znajdzie coś dla siebie.

Wiosenne kurtki często bywają pikowane. Tego rodzaju wykończenie nadaje im stylu i podkreśla fason. Ten rodzaj kurtek szczególnie mocno lubiany jest przez dziewczęta.

Kurtki dla dzieci bardzo często przybierają także formę bluz. Tego rodzaju rozwiązanie bardzo podoba się dzieciom, które cieszą się, że nie muszą nosić grubej kurtki. W rzeczywistości jednak tego rodzaju bluzy, są ocieplone równie mocno jak kurtki. Ich forma jest jedynie odwzorowaniem aktualnie panującej mody. Bardzo popularne obecnie wśród młodzieży są kurtki wzorowane na bluzach bejsbolistów. Kurtki te szczególnie cieszą się popularnością wśród nastolatek.

Kurtki dziecięce, wiosenne najczęściej są wielokolorowe lub wzorzyste. Dla dziewcząt można znaleźć wiele kurtek z wzorami kwiatowymi lub postaciami z bajek, podobnie jak w przypadku kurtek zimowych. Dla chłopców zaś kurtki często barwione są w tak zwane moro czyli wojskowy wzór maskujący.

Kurtki to jednak nie tylko strój codzienny. Zdarzają się bowiem wyjątkowe sytuacje, na które należy przygotować wyjątkowy strój. Wiosna bowiem to także czas, który najchętniej wybieramy, do przyjmowania najróżniejszych sakramentów kościelnych. Stąd często wiosną można zaobserwować wysyp białych okryć do chrztu lub komunii. Tego rodzaju okazja wymaga określonej formy. Kurteczki musza być przede wszystkim białe. Rodzicie mają jednak w czym wybierać. Niemal każdy sklep oferuje bowiem nieco inny fason i zdobienie kurteczki dla dziecka.

Niezależnie od okazji ważnym jest to by kurtka spełniała swoje funkcje, ale także podobała się dziecku. Ono bowiem będzie w tej kurtce chodzić, o czym często zapominają rodzice.